Gabinet Kosmetyki Lekarskiej
Godziny
otwarcia:
Pon. - Pt.:
Sob.:
Ndz.:
9:00 - 18:00
9:00 - 15:00
Nieczynne
znajdź nas na Facebooku
Godziny otwarcia:
9:00 - 18:00
9:00 - 15:00
Nieczynne
zarejestruj wizytę

Zabiegi relaksacyjne

Zabiegi relaksacyjne

Masaż gorącymi kamieniami

Od wieków ludzkość przypisuje kamieniom terapeutyczne działanie, które ugruntowano naukowymi dowodami. Kamienie, zwłaszcza te pochodzenia wulkanicznego, z racji swoich znakomitych właściwości przewodzenia wysokich i niskich temperatur, wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm. Dlatego z tak dużym powodzeniem znalazły zastosowanie w kosmetyce i rehabilitacji. Masaż ciepłymi kamieniami wybranych miejsc ciała ma działanie witalizujące i lecznicze, doskonale likwiduje wszelkie spięcia i bóle mięśni, oddziałuje na cały organizm, stanowiąc element energizujący dla każdego rodzaju skóry. Masaż ten łączy w sobie oddziaływania zarówno termoterapii, drenażu, akupresury i aromaterapii.

Kamienie do masażu wykonane są z bazaltu czyli zastygłej lawy wulkanicznej, która bardzo długo utrzymuje ciepło (duża pojemność cieplna) i powoli oddaje je otoczeniu (małe przewodnictwo cieplne). Kamienie są pozyskiwane ze specjalnie selekcjonowanych obszarów o dużej aktywności wulkanicznej, a zarazem czystych ekologicznie (np. Hawaje, Bali). Istnieje przekonanie, że kamienie bazaltowe oprócz cech fizykochemicznych posiadają również właściwości pozanaukowe – lecznicze. Dzięki różnorodności kształtu kamieni można je przykładać w dowolne miejsca na ciele zarówno wzdłuż kręgosłupa jak i między palcami.

Masaż gorącymi kamieniami ma podobny wpływ na organizm jak zwykły masaż klasyczny ale jest o wiele przyjemniejszy dla klienta i o wiele prostszy do wykonania. Zaczynamy od rozgrzania tkanek masażem głaskającym i rozcierającym, po około 5 min. zaczynamy masaż kamieniami, możemy okładać nimi ciało klienta, co jeszcze bardziej spotęguję pozytywne odczucia klienta.

Oprócz kamieni i innych akcesorii potrzebnych do wykonania masażu należy także zadbać o atmosferę w pokoju zabiegowym, relaksacyjna muzyka, woń kadzideł oraz świece w półmroku sprawią, że klient osiągnie stan maksymalnego odprężenia i zadowolenia.

pływ ciepła na organizm oraz działanie masażu:

Jak do każdego masażu tu również istnieją przeciwwskazania

Przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami:

Masaż bańką chińską – masaż antycelulitowy

Masaż ma na celu pobudzić funkcje skóry i mięśni w celu poprawy jej walorów estetycznych i funkcjonalnych. Masaż zapewnia odnowę biologiczną całego organizmu – dzięki niemu twoje ciało zyskuje odmłodzenie i staje się piękniejsze. Masaż czyni skórę elastyczną i jędrną, pomaga walczyć z pomarańczową skórką” lub przyrośniętą tkanką tłuszczową.

Polecamy również masaż relaksacyjny ciała wraz z peelingiem i odprężającą maską algową!!!

Masaż pleców i kończyn relaksacyjny80
Masaż częściowy 30 min50
Masaż częściowy bańką chińską 30 min50
Masaż gorącymi kamieniami 30 min80
Peeling cukrowy na ciało z maską odżywczą70
Zapach orientu – peeling + algi85
NASZE DZIAŁANIA W ZWIĄZKU Z COVID-19 Zobacz, jakie procedury stosujemy, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych klientów.